Stoły czarne

Czy czarny stół jest dobrym wyborem do domowych wnętrz? Gdzie sprawdzi się najlepiej? Czarne stoły stanowią mocny i wyrazisty punkt każdej aranżacji. Trudno przejść obojętnie obok tak mocnego akcentu w wyposażeniu. W wielu wystrojach czerń jest jednym z podstawowych kolorów, dlatego czarny stół z pewnością będzie pasować do bardzo różnych aranżacji. Mamy na myśli nie tylko stół cały czarny, ale także alternatywę, jaką może być stół z czarnymi nogami

Stół drewniany z czarnymi nogami doskonale prezentuje się zarówno w klasycznych, jak i nowoczesnych wystrojach. Stoły z czarnymi nogami i blatami z drewna, marmuru, w kontrastujących kolorach bieli lub szarości to sposób na przełamanie surowości czarnego mebla. Czarne stoły do jadalni, kuchni oraz pokoi to chętnie i często wybierane modele, są niemal tak samo popularne jak stoły białe lub drewniane.

Korzystając z oferty Mebland masz do wyboru wiele różnych czarnych stołów: czarny stół rozkładany, okrągły, kwadratowy, prostokątny – wybór należy do Ciebie!

Aranżacje, w których czarny stół idealnie się sprawdzi

Dużym plusem czarnych mebli w aranżacjach jest ich uniwersalność i łatwość dopasowania do nich innych kolorów. Czerń świetnie komponuje się z jasnymi barwami: bielą, kremem, jasną szarością, a także z neutralnymi - jak beż, popiel, odcienie brązu (doskonały duet tworzy z drewnem). Dobrym pomysłem jest połączenie czarnego z nasyconymi, zdecydowanymi barwami jak bordo, ciemna zieleń oraz złotem czy srebrem. Jest to ważne w momencie, gdy trzeba czarne stoły połączyć z innymi meblami, dodatkami lub krzesłami o konkretnym kolorze tapicerki. 

Stół czarny matowy to niezwykle mocny akcent wnętrza, idealny do aranżacji minimalistycznych, nowoczesnych i industrialnych. Stół na czarnych nogach to więcej możliwości aranżacyjnych, szczególnie jeśli blat jest biały albo drewniany. Rozwiązanie takie jak stół drewniany - czarne nogi wykonane z metalu - jest jednym z najbardziej uniwersalnych i można zastosować taki mebel w wystrojach loftowych, nowoczesnych, ale także klasycznych, jeśli dominują w nich ciemne barwy. Stół z czarnym blatem na drewnianych dogach może być propozycją do mocniej nasyconej kolorami odsłony stylu skandynawskiego. 

Jeśli blat jest na połysk, można zastosować taki mebel w wystroju glamour. W estetyce tej aranżacji stół czarny połysk zawsze będzie dobrym rozwiązaniem, ponieważ głęboka czerń plus połysk kojarzona jest z luksusem wnętrza. A w stylu nowoczesnym lub aranżacji loft? Tutaj można zdecydować się na kilka rozwiązań np. ciężki drewniany blat na czarnych, masywnych nogach lub czarny blat i metalowe srebrne nogi. Stół loftowy czarny to także stół czarny w całości blat i nogi – wybór należy do Ciebie, stół musi pasować do reszty wyposażenia. 

Do jakiej aranżacji pasuje stół okrągły czarny? W zależności od materiałów i designu może być to zarówno nowoczesny, jak i klasyczny. A do kącika kawowego możesz wybrać mały stół okrągły na jednej nodze czarny – cały z drewna lub z marmurowym czy szklanym blatem.

Czy czarny stół to dobry wybór do kuchni i jadalni?

Czarne stoły do salonu wydają się być dość oczywistym wyborem. Czarny stół do salonu wygląda stylowo i stanowi mocny akcent w aranżacji. Czarny okrągły stół z krzesłami to zestaw, który z pewnością nie pozostanie niezauważony – weź to pod uwagę jeśli chcesz, żeby Twój salon rzeczywiście był reprezentacyjnym pomieszczeniem. Czarne stoły z pewnością będą dobrym wyborem do pokoi młodzieżowych. 

A co z kuchnią i jadalnią? Większość z nich urządzona jest w pastelowych kolorach, bieli, drewnie. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, żeby u Ciebie nie mogło być inaczej, oryginalnie. Bez względu na wielkość stół kuchenny czarny jest mocnym elementem wystroju. Czarny stół do kuchni, szczególnie w otoczeniu mebli czarno-drewnianych (np. drewniana szafka z czarnym blatem roboczym) lub mebli na połysk będzie doskonałym pomysłem. Szczególnie, jeśli chcesz, żeby Twoja kuchnia była utrzymana w stylistyce nowoczesnej, glamour lub loftowej. 

A czy czarny stół do jadalni również zda egzamin? Oczywiście! Szczególnie czarny stół z krzesłami w otoczeniu drewna lub kontrastowej bieli albo jasnej szarości. Choć oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, żeby całe wyposażenie jadalni było utrzymane w ciemnych kolorach, szczególnie jeśli masz do dyspozycji dobrze doświetlone, jasne pomieszczenie.

Czarne stoły – z jakich materiałów?

Mebland stawia na elegancję, styl i dobre materiały. Dzięki starannie wybranym surowcom do produkcji mebli, Twoje krzesła i stoły mogą cieszyć Cię przez wiele lat, odporne na działanie negatywnych czynników. Z czego wykonane są nasze czarne stoły? Najczęściej jest to drewno lub drewno z elementami metalu. Na przykład stół dębowy z czarnymi nogami z metalu to opcja do wielu aranżacji. Stół drewniany czarny jest uniwersalny i pasuje do bardzo różnych krzeseł – całych z drewna, tapicerowanych, z elementami metalowymi. 

Materiałem, na który warto zwrócić uwagę, jest czarny dąb. Stół wykonany z niego to idealny element wystroju wnętrz eleganckich i z klasą. Stół z drewnianym blatem i czarnymi nogami jest znakomitym wyborem do wnętrz nowoczesnych i loft. Również ciekawymi modelami czarnych stołów są te z czarnym blatem i drewnianymi, srebrnymi lub złotymi nogami oraz stoliczki kawowe z blatem z marmuru lub szkła.

Czarne stoły z Mebland – zawsze wybieraj to, co najlepsze

Jakie czarne stoły może zaoferować Ci producent mebli Mebland? W zależności od Twoich potrzeb może to być: stół okrągły rozkładany czarny, stół rozkładany z czarnymi nogami, stół okrągły czarny 90 cm, stół owalny czarny, stół rozkładany czarny mat… i wiele innych w różnych wymiarach i kształtach. A co najważniejsze – wszystkie w konkurencyjnych cenach! Skontaktuj się z nami, aby zamówić stół czarny dla siebie już dzisiaj!