Stoły do salonu

Salon jest miejscem reprezentacyjnym, a więc trzeba zadbać o to, aby również znajdujący w nim stół wyglądał estetycznie. Musi być także praktyczny, czyli zapewniać wszystkim domownikom i gościom odpowiednio dużo miejsca do wspólnego spędzania czasu przy posiłkach oraz rozmowach. Dzięki ofercie, jaką ma dla Ciebie Mebland, nie będzie to problemem - możesz zamówić u nas piękne stoły do salonu w każdym stylu i dostosowane do dowolnej liczby osób. Z przyjemnością pomożemy Ci w umeblowaniu tego pomieszczenia.

Czym kierować się, wybierając stół do salonu? Przede wszystkim dostępnym metrażem, ponieważ to on decyduje o wielkości mebla oraz ma wpływ na optymalny kształt jego blatu. W niektórych pomieszczeniach lepiej sprawdzi się mały stół do salonu, podczas gdy w większych można wybrać okrągły stół do salonu o średnicy pozwalającej na wspólne spędzenie czasu nawet dziesięciu czy dwunastu osobom!

Jaki stół do salonu?

Stoły do salonu powinny być zawsze dopasowane do dominującego w pomieszczeniu stylu. Stół drewniany do salonu w kolorach ciepłego lub jasnego drewna (sosna wenge, dąb sonoma itp.) to wybór dla pomieszczeń klasycznych, a także skandynawskich. Z kolei stół metalowy do salonu – czyli drewniany blat na metalowej podstawie lub z metalowymi okuciami na drewnianych nogach – to mebel do pomieszczenia o wystroju loftowym lub industrialnym. A jaki będzie nowoczesny stół do salonu? Najczęściej spotykany jest biały stół do salonu, jednak równie dobrze można postawić na szarość. Taka kolorystyka pasować będzie nie tylko do wystroju nowoczesnego, ale również minimalistycznego i skandynawskiego.

Najbardziej efektowne są stoły drewniane do salonu w stylach boho, glamour i vintage. Nie tylko mają toczone nogi, nierzadko bardzo pękate, ale również często mają biegnące wzdłuż blatu ozdobne ranty. Zazwyczaj zwraca uwagę jego żywa kolorystyka, w której stosuje się kolory wiśniowe, ciemne, złote i inne, nadające całości estetycznego wyglądu.

W każdym stylu możliwy jest stół do salonu rozkładany. Ten mebel ma blat, którego powierzchnię w razie potrzeby można w prosty sposób powiększyć. Rozwiązanie to przydaje się, gdy na co dzień duży stół nie jest potrzebny, ale od czasu do czasu przyjmujemy gości. Stół składany do salonu zapewni każdemu odpowiednią ilość miejsca! 

Jaki blat powinien mieć stół do salonu?

Jaki blat powinien mieć stół do salonu? W dużych pomieszczeniach sprawdzają się stoły do salonu okrągłe i owalne. Dlaczego? Otóż meble takie stają na środku, więc warto mieć pewność, że będzie można wokół nich swobodnie przechodzić. Warto również podkreślić, że wszyscy wokół takiego stołu siedzą na równych pozycjach, a brak ostrych krawędzi eliminuje ryzyko nieprzyjemnych wypadków. 

Jeśli natomiast potrzebny będzie stół do małego salonu (na przykład stół do małego salonu w bloku), wówczas blat powinien mieć kształt kwadratowy lub prostokątny. Taka forma blatu stołu sprawia, że można przysunąć go do ściany, przez co nie zabiera miejsca na środku pomieszczenia i nie utrudnia przemieszczania się po nim. Każdy gość ma także łatwy dostęp do krzesła. 

Sama wielkość blatu zależy od tego, ile osób ma zasiadać wokół niego. Stoły do małego salonu zapewniają miejsce dla czterech osób, jeśli jednak potrzebny większy stół (niezależnie od tego, czy będzie to model z blatem okrągłym czy kwadratowym) – możemy wykonać do dla Ciebie. Stół do salonu glamour na osiem osób? Drewniany stół do salonu klasycznego na 12 osób? Z nami żadna wielkość nie jest problemem! Mebland wykona dla Ciebie stół o wielkości, która jest dla Ciebie najlepsza!

Modne stoły do salonu

Doskonale orientujemy się w bieżących trendach wnętrzarskich, więc jeśli jest Ci potrzebny mały lub duży stół do salonu, wykonamy go zgodnie ze wszystkimi zasadami wybranego stylu, mając na uwadze rozwiązania będące aktualnie na topie. Możesz mieć pewność, że taki nowoczesny stół do salonu – lub dopasowany do innej aranżacji – będzie zgodny z duchem czasu, pozytywnie wpływając na estetykę pomieszczenia. 

Wszystkie stoły rozkładane do salonu oraz zwykłe wykonujemy przy użyciu materiałów najlepszej jakości. Dzięki temu nasze meble cechują się dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne, wilgoć, pleśnie oraz grzyby, a także niskie i wysokie temperatury. Korzystamy z lakierów przyjaznych organizmom żywym, które długo utrzymują kolor, dlatego po naszych meblach nie widać śladów eksploatacji.

Stoły do salonu w dobrych cenach

Jeśli myślisz, że elegancki stół do salonu jest drogim wydatkiem, z przyjemnością udowodnimy Ci, że się mylisz. Wszystkie nasze propozycje dostępne są w przystępnych cenach. Czy zamawiasz mały stół rozkładany do salonu, czy też interesują Cię większe, nowoczesne stoły do salonu rozkładane, wykonamy je dla Ciebie w rozsądnych kosztach. Wszystkie zlecenia wyceniamy indywidualnie, a ponieważ wykonujemy meble od podstaw, jeśli masz jakieś swoje pomysły na oryginalne rozwiązania, możesz śmiało powierzyć nam ich wykonanie.

Wykonujemy nowoczesne stoły do salonu, białe stoły do salonu, stoły owalne rozkładane do salonu, stoły dębowe do salonu i wiele innych mebli. Wybierz jakość w rozsądnej cenie – złóż zamówienie już dzisiaj!