Krzesła

Trudno wyobrazić sobie mieszkanie, restaurację lub choćby urząd bez krzeseł. Są to jedne z podstawowych mebli, z których korzysta się dosłownie wszędzie – zarówno w miejscach publicznych, jaki domach prywatnych. A ponieważ każde pomieszczenie ma inne funkcje oraz styl aranżacji, nie może dziwić fakt, że krzesła mogą być bardzo różne. Teoretycznie każde krzesło nadaje się do użytku, jednak powinno ono pasować do miejsca przeznaczenia zarówno pod względem funkcjonalności, jak i aranżacji. 

W Meblandzie dostarczamy takie właśnie krzesła. Wykonujemy na zamówienie krzesła do stołu w jadalni, biurka w gabinecie, eleganckie krzesła do salonu glamour czy też krzesła na metalowych nogach do pomieszczeń w surowych stylach loft i industrial. Zamawiając krzesła u nas masz pewność, że otrzymasz optymalnie dopasowane do wymagań, co gwarantuje pełną satysfakcję z dokonanego zakupu. A w jaki sposób dobrać właściwe krzesła do pomieszczeń, które chcesz umeblować?

Krzesła do jadalni, kuchni, salonu

Wszystkie krzesła, niezależnie od tego, czy będą to krzesła do kuchni, salonu czy innego pomieszczenia, muszą zapewniać osobom siedzącym maksymalną wygodę. W tym celu stosuje się profilowane oparcia, pozwalające na zapewnienie ergonomicznej postawy podczas siedzenia – można oprzeć się wygodnie, odciążając kręgosłup i zmniejszając napięcie mięśni grzbietu. Siedziska mogą być tapicerowane, jednak to, czy będą, zależy wyłącznie od stylu wykonania mebli. Przy krzesłach glamour i klasycznych tapicerka jest jak najbardziej wskazana, przy innych stylach jest ona opcjonalna.

W zależności od stylu aranżacji będzie także różnić się kolorystyka danego krzesła. Każdy styl ma bowiem swoje preferowane barwy. I tak na przykład krzesła białe lub utrzymane w kolorach jasnych i krzesła szare doskonale nadają się do pomieszczeń o wystroju nowoczesnym, minimalistycznym oraz skandynawskim. Ich przeciwieństwo, czyli krzesła czarne, to element obowiązkowy w aranżacjach industrialnych oraz loftowych, na zasadzie kontrastu mogą sprawdzić się również w jasnych wnętrzach minimalistycznych.

Najbardziej popularny rodzaj krzeseł, czyli krzesła drewniane, to dobry wybór do pomieszczeń klasycznych, rustykalnych oraz skandynawskich. W zasadzie sprawdzają się w  każdym pomieszczeniu – w przypadku aranżacji loft oraz industrial drewno łączy się z metalem, dając stabilny mebel. Aby krzesła były optymalnie dopasowane do aranżacji pomieszczenia, istotny jest odcień drewna.

Jak dobrać ilość krzeseł do stołu?

Chcesz zamówić krzesła do jadalni lub salonu, ale nie wiesz, ile sztuk potrzebujesz? Z przyjemnością pomożemy Ci w dobraniu odpowiedniej ilości. Istotne jest bowiem dopasowanie ich liczby do wymiarów blatu. Na przykład stół okrągły o średnicy 90 cm wymaga czterech krzeseł, ponieważ przeznaczony jest dla takiej właśnie ilości osób. Są jednak większe i mniejsze modele. Jeśli chcesz wiedzieć, dla ilu użytkowników przeznaczony jest Twój stół, podaj nam jego wymiary, a my wskażemy ich właściwą liczbę.

W Mebland możesz zamówić od razu stół i krzesła, dzięki czemu masz nie tylko pewność, że będą one spójnie stylistyczne i zapewnią miejsce każdemu, ale także liczba siedzisk będzie odpowiednia.

Krzesła wykonane z solidnych materiałów

Kupując krzesła do kuchni, jadalni czy choćby poczekalni, chcesz mieć pewność, że będzie to zakup na długie lata użytkowania. Podobnie jak i inne meble, także krzesła nie są sprzętami, które zmienia się co sezon czy kilka lat. W Meblandzie doskonale zdajemy sobie z tego sprawę, dlatego wszystkie krzesła wykonujemy z materiałów najwyższej jakości. Dzięki temu są one nie tylko odporne na uszkodzenia mechaniczne, ale również wpływ czynników zewnętrznych, jak pleśnie, grzyby, wilgoć, a także wpływ niskich oraz wysokich temperatur.

Dlatego czy zamawiasz u nas klasyczne krzesła drewniane, czy też krzesła na metalowych nogach, możesz mieć pewność, że będziesz z nich korzystać przez długie lata i zawsze będą doskonale się prezentować. Ponieważ wykonujemy je od podstaw, jeśli masz swoje pomysły na oparcie, nogi czy inne elementy, przekaż je nam, a my wcielimy je w życie. Jeśli zamawiasz krzesła tapicerowane, możesz zadecydować o kolorystyce oraz materiale wykonania tapicerki.

Na życzenie Klienta możemy wykonać także krzesła do stołu dostosowane do specyficznych potrzeb, na przykład dla osoby niepełnosprawnej lub mającej problemy z kręgosłupem. W Mebland każda opcja jest możliwa!

Krzesła w atrakcyjnych cenach

Jeśli chcesz zamówić krzesła, nie musisz obawiać się, że będą Cię dużo kosztować. Mebland oferuje je w atrakcyjnych, przystępnych cenach. Dlatego niezależnie od tego, czy chcesz zamówić krzesła loftowe, krzesła do kuchni, krzesła do jadalni czy krzesła glamour, cena za nie mile Cię zaskoczy. Wszystkich wycen dokonujemy indywidualnie – skontaktuj się z nami mailowo i telefonicznie, aby powiedzieć, czego potrzebujesz. 

Z przyjemnością doradzimy Ci również odpowiednie rozwiązania – nasze bogate doświadczenie pozwala nam na podsuwanie optymalnych pomysłów w każdej sytuacji.