Stoły na 12 osób

Stoły na 12 osób przydają się w każdym  domu, w którym często odbywają się rodzinne przyjęcia np. z okazji świąt, urodzin, czy po prostu na wspólne obiady. Na co dzień mało kto potrzebuje tak dużego stołu, ale zdarzają się sytuacje, kiedy jest on wręcz konieczny. Duży stół do jadalni na 12 osób lub do salonu na pewno nie będzie przeszkadzał jeśli dysponujemy odpowiednią ilością miejsca. Nie każdy jednak ma obszerne metrażowo wnętrza, dlatego w mniejszych pomieszczeniach sprawdzi się stół rozkładany na 12 osób – na co dzień nie zajmujący wiele miejsca, a w razie potrzeby zapewniający odpowiednią ilość miejsca na blacie. 

Jaki stół na 12 osób wybrać? Okrągły, prostokątny a może owalny? To akurat zależy już tylko od Ciebie. Dla firmy Mebland prostokątny czy okrągły stół na 12 osób to żaden problem! Dowiedz się więcej o stołach 12-osobowych, ich wymiarach i designie.

Wymiary dla stołu na 12 osób

Wymiary, dzięki którym można komfortowo usiąść do posiłku przy stole, to podstawa. Osoby znajdujące się przy stole powinny mieć do swojej dyspozycji około 50-60x40 cm miejsca dla każdego. Taka przestrzeń zapewnia możliwość wygodnego rozplanowania podstawowego nakrycia, a także dodatkowych naczyń, takich jak szklanka, kieliszek czy filiżanka na herbatę. 

Stół 12 osobowy jest dość dużym meblem, a jeśli dodamy do tego odpowiednią ilość krzeseł, widać, że musimy się liczyć z zajęciem sporej ilości miejsca w jadalni lub salonie. Duży stół rozkładany na 12 osób ratuje sytuację w małych i średnich pomieszczeniach, w których na co dzień duże meble po prostu utrudniają swobodne funkcjonowanie. Jeżeli masz szczęście posiadać duży metraż, stół do jadalni na 12 osób nawet z krzesłami nie zrobi różnicy, skoro wokół niego będzie jeszcze sporo miejsca. 

Jak wygląda kwestia wymiarów przy różnym kształcie blatu? Prostokątny stół do jadalni 12-osobowy powinien mieć przynajmniej 100x280 cm, aby zapewnić wygodę biesiadnikom. Jeszcze lepszą opcją będzie 100x300 cm, ponieważ nawet pozornie niewielka dodatkowa przestrzeń robi ogromną różnicę. Stół okrągły 12- osobowy w jadalni lub salonie powinien mieć około 210 – 250 cm średnicy. Wersja z 250 cm to już bardzo wygodny stół, na którym zmieści się dokładnie to, co potrzebne podczas przyjęcia. A czy kwadratowy stół do jadalni na 12 osób ma szansę zdać egzamin? Oczywiście, kwadratowe blaty są chętnie wybierane, ponieważ świetnie podkreślają symetrię wnętrza. Taki kwadratowy stół to około 180x180 cm przestrzeni, a tyle właśnie potrzeba, żeby pomieścić większą ilość gości. 

Stół owalny na 12 osób to rzadziej wybierany model, chociaż daje sporo możliwości, jak choćby tą z dodatkowym miejscem przy łagodnie zaokrąglonych krawędziach. Wielkość blatu owalnego stołu to około 250x90 cm przy założeniu, że ma zasiąść przy nim 12 osób. Niezależnie od wybranego przez Ciebie modelu, Mebland wykona dla Ciebie stół, który spełni wszystkie Twoje oczekiwania. 

Jaki stół na 12 osób w dużym i małym pomieszczeniu?

Czy stoły na 12 osób są dobrym pomysłem tylko do dużych pomieszczeń? Niekoniecznie, można przecież zdecydować się na stół rozkładany 12 osobowy, który na co dzień nie zabiera za dużo miejsca. Zwykle większe stoły znajdują się w jadalniach i salonach, ponieważ to tam na ogół serwuje się dania podczas świąt i przyjęć. Stół do jadalni rozkładany na 12 osób to dobry sposób na zagospodarowanie całkiem niedużej jadalni w sposób praktyczny i jednocześnie elegancki. Mały stół rozkładany na 12 osób to świetny sposób na umeblowanie salonu o niewielkim i średnim metrażu, zresztą taki stół sprawdzi się też i w innych pokojach. 

A stół składany na 12 osób? Jest to dobre rozwiązanie nie tylko w kuchni, małej jadalni czy salonie, ale także na taras lub działkę rekreacyjną – w ogóle składane modele stołów i krzeseł znajdują wiele zastosowań w domu i poza nim. Stół rozkładany na 12 osób jest więc doskonałym uzupełnieniem wyposażenia mieszkań i niewielkich domów – bez zaburzania harmonii wystroju, co z pewnością stałoby się przy zajmujących za wiele miejsca meblach. 

Wolisz stoły okrągłe, ale boisz się, że nie znajdziesz takiego modelu do swojej niewielkiej jadalni? Mebland chętnie wykona dla Ciebie stół okrągły drewniany rozkładany na 12 osób – nie musisz rezygnować z ulubionej estetyki!

Stoły 12 – osobowe do domu i nie tylko

Mówiąc o stołach i krzesłach, myślimy przede wszystkim o wystroju domowym. Stół do jadalni lub salonu na 12 osób z pewnością nikogo nie dziwi, w końcu większe stoły sprawdzają się w wielu domach. Nietrudno też dopasować je do różnych aranżacji np. duży drewniany stół na 12 osób sprawdza się w różnych wystrojach: klasycznym, boho, rustykalnym, skandynawskim. Stoły z metalowymi nogami idealnie współgrają z wystrojem nowoczesnym i loftowym, a ozdobny, stylizowany duży stół na 12 osób – glamour. 

Tymczasem równie dobrze taki drewniany stół może sprawdzić się w restauracji, kawiarni, stołówce przy hotelach i pensjonatach. A nowoczesny stół rozkładany na 12 osób to doskonały pomysł do sal szkoleniowych i dużych biur.

Stoły 12 – osobowe do wszystkich wystrojów – wybierz modele od Mebland! 

Szukasz oryginalnego modelu stołu na 12 osób do swojej aranżacji? Postaw na produkty od Mebland! Możesz zamówić u nas: stół okrągły rozkładany na 12 osób, stół drewniany na 12 osób pasujący do większości aranżacji, mocny i solidny stół dębowy na 12 osób czy efektowny stół na 12 osób nowoczesny. Stoły z drewnianymi, czarnymi, metalowymi, złotymi nogami w różnych stylach, ozdobne i minimalistyczne, czekają na Ciebie! 

Mebland to dobry styl, solidne materiały wykonania oraz konkurencyjne ceny!