Stoły na 14 osób

Stół jako jeden z najważniejszych mebli w mieszkaniu, dlatego powinien być wybierany z wielką dokładnością i dbałością o styl, dostosowanie do potrzeb domowników i praktyczność. O ile dobór klasycznego stołu dla 2, 4 czy 6 osób nie jest wielkim problemem, tak stół na 14 osób wymaga już pewnej wiedzy na temat wymiarów mebla. 

Komu przyda się stół 14 – osobowy? Z pewnością takie duże modele są idealne do lokali gastronomicznych, sal bankietowych, sal szkoleniowych itp., a w domu? Również w domu stół na 14 osób czasem się sprawdza. Szczególnie tam, gdzie mieszkają dwie rodziny lub często przyjmowani są goście. Jak wybierać stół 14-osobowy i gdzie go postawić?

Wymiary, jakie powinien mieć stół na 14 osób

Duży stół, a taki właśnie jest stół na 14 osób, to spore wyzwanie aranżacyjne. O ile w pomieszczeniach o dużym metrażu - salonach, jadalniach, kuchniach z kącikiem jadalnianym - nie ma problemu z pomieszczeniem i zaaranżowaniem stołu na 14 osób, tak w mniejszych wnętrzach może być kłopot. Na tego rodzaju kłopot firma Mebland ma rozwiązanie, jakim jest stół rozkładany na 14 osób. Bez trudu zwiększysz powierzchnię blatu, gdy zajdzie taka potrzeba, a na co dzień będzie po prostu jednym z mebli w pomieszczeniu, nie zajmującym więcej miejsca niż to konieczne. 

Wolisz modele okrągłe? Dzięki firmie Mebland stół okrągły rozkładany na 14 osób również jest w Twoim zasięgu. Komfort i wygoda to podstawowe kryteria prawidłowego użytkowania stołów podczas przyjęć. Zapewnienie wygody zależy przede wszystkim od wystarczającej wielkości blatu konkretnego stołu. Na każdego biesiadnika powinno przypadać około 60 cm miejsca, tak, żeby na stole zmieściło się nakrycie dla wszystkich biorących udział w spotkaniu. Samo nakrycie to jeszcze nie wszystko, na stole musi znaleźć się miejsce na napoje, salaterki z sałatkami, półmiski z wędliną i serami, patery z przekąskami. 

Jaki jest idealny stół na 14 osób? Wymiary prostokątnego stołu wynoszą 380x100 cm lub w wersji bardziej komfortowej 400x100 cm. Tyle miejsca wystarczy z pewnością na ugoszczenie 14 osób podczas przyjęcia urodzinowego lub świątecznego. W przypadku stołu okrągłego bierzemy pod uwagę średnicę, która dla 14 osób powinna wynosić około 240 cm. 

Pamiętaj też o odpowiedniej wysokości stołu, która musi wynosić co najmniej około 75 cm, żeby nie wymuszać na zaproszonych gościach nadmiernego schylania się nad talerzami.

Stół 14 – osobowy w domu i nie tylko

Najczęściej jeśli pytamy o stoły, mamy na myśli meble związane z wyposażeniem domu. Spośród dużych stołów najczęściej wybieramy stoły do jadalni lub salonu. Stół do jadalni na 14 osób lub takiej samej wielkości stół do salonu to mebel, który będzie stanowić podstawę wyposażenia wnętrza. Dodaj do tego jeszcze krzesła – one muszą być starannie dobrane do stołu pod względem stylu. Niezbyt duża jadalnia, kuchnia lub salon? Sprawdzi się stół rozkładany na 14 osób, który w każdej postaci prezentuje się pięknie i stylowo, będąc na co dzień standardowym stołem, mającym służyć potrzebom domowników. 

Poza tym stół 14 osobowy świetnie sprawdza się na zewnątrz, czyli na ogrodzie lub działce rekreacyjnej. Tutaj muszą być zastosowane odpowiednio trwałe materiały, no i trzeba umieć takie meble pielęgnować. Duże stoły na 14 osób to też dobre rozwiązanie do restauracji i innych lokali gastronomicznych. 

Stawiamy na materiały – solidne i trwałe

Oprócz dobrego designu, który pozwala dopasować stół do różnych aranżacji liczy się także dobry materiał, z którego wykonany jest mebel. Stół na 14 osób to wyzwanie nie tylko jeśli chodzi o ustawienie i zaaranżowanie. To również wyzwanie dla producenta mebla. Stół 14- osobowy musi wytrzymać spore obciążenie, jakim są nakrycia i dodatkowe naczynia. Dlatego właśnie solidność wykonania to podstawa. 

Prym wiedzie drewno, które jest materiałem szlachetnym, wytrzymałym, a przede wszystkim uniwersalnym. Drewniane stoły pasują do wystrojów klasycznych, skandynawskich, rustykalnych, boho i wielu innych. Wytrzymały i elegancki duet stanowią drewno i metal. To właśnie połączenie pod postacią solidnego drewnianego blatu i metalowych nóg to także częsty wybór. Pasuje do wnętrz nowoczesnych i loftowych. Jego głównym atutem jest przede wszystkim jego wytrzymałość. Możemy zaproponować Ci równie z stoły na czarnych nogach, stoły glamour i do wszystkich możliwych wystrojów. 

Stoły Mebland – oryginalny design i przystępne ceny

Producent stołów i krzeseł Mebland proponuje meble idealnie dopasowane do Twojej aranżacji. Czy wybierzesz stół prostokątny na 14 osób, nowoczesny stół na 14 osób czy stół okrągły rozkładany na 14 osób, możesz mieć pewność, że otrzymasz mebel, który spełni Twoje oczekiwania. Stół 14 osobowy wymaga dopasowania krzeseł w podobnym stylu, możesz zamówić je również u nas. 

Atutem firmy Mebland są konkurencyjne ceny i doskonała jakość wykonania, która pozwoli Ci przez wiele lat cieszyć się wybranym przez Ciebie meblem. Zamów u nas stół 14 osobowy w ulubionym stylu. W ofercie znajdują się również większe modele, idealne do lokali gastronomicznych.