Stoły z krzesłami do jadalni

Jadalnia to jedno z najważniejszych, domowych pomieszczeń. Na co dzień spotykają się w niej domownicy na wspólne posiłki, a podczas świąt i innych okazji przy stole zasiada więcej osób. Jak sprawić, żeby jadalnia była przytulnym, wygodnym i przy okazji eleganckim pomieszczeniem? 

Przede wszystkim trzeba wybrać odpowiedni stół z krzesłami do jadalni. Stoły i krzesła do jadalni to ważne elementy wyposażenia. Powinny współgrać  z otoczeniem, pasować do aranżacji. Jednak zestawy stoły i krzesła do jadalni wybieramy nie tylko ze względu na ich efektowny wygląd. Przede wszystkim warto brać pod uwagę potrzeby domowników, metraż wnętrza, wygodę i funkcjonalność mebli. Wygodny komplet do jadalni – stół i krzesła to podstawa. Szerokie siedziska, oparcia, które dają wytchnienie plecom i stół, mieszczący dokładnie tyle nakryć, ile trzeba. 

Gdzie znaleźć idealny komplet stół plus krzesła? Najlepiej zamówić je u doświadczonego producenta – takiego, jak Mebland.

Czym kierować się przy wyborze stołów i krzeseł do jadalni?

Jest kilka czynników, którymi warto kierować się przy wyborze odpowiednich mebli do różnych domowych wnętrz. Co należy brać pod uwagę, decydując się na konkretne stoły do jadalni z krzesłami? Będą to:

  • potrzeby domowników – to jedno z najważniejszych kryteriów wyboru. Liczy się to, ile osób na co dzień zasiada przy stole i ile czasu spędzamy razem w jadalni. Ilość krzeseł i wielkość stołu powinna być dostosowana do naszych potrzeb. Jeżeli od czasu do czasu zapraszamy kogoś na obiad lub kolację, ale na co dzień przy stole zasiadają 3-4 osoby można po prostu zainwestować w rozkładany model stołu;
  • metraż jadalni – bierzmy pod uwagę ilość miejsca, jaką można wygospodarować na stół i krzesła. Jeżeli jadalnia jest niewielka lub połączona z kuchnią, warto wybrać stół do jadalni rozkładany z krzesłami;
  • wygoda i praktyczność – komplet do jadalni stół i krzesła powinien kojarzyć się z komfortem i wygodą. Designerskie krzesła, na których źle się siedzi, za duży lub za mały stół mogą być piękne, ale to nic nie da, jeśli nie są funkcjonalne. Jeżeli spędzasz w jadalni sporo czasu, postaw na ergonomiczny zestaw;
  • wygląd mebli – design również jest bardzo ważny. Musi pasować do ogólnie przyjętego stylu wystroju. Nowoczesny stół do jadalni z krzesłami, komplet glamour lub klasyczny ma być uzupełnieniem aranżacji;
  • trwałość – komplet, jakim jest stół do jadalni z krzesłami to coś, co kupujemy raz na jakiś czas, warto więc  zwrócić uwagę na jego jakość. Trwałe materiały, tapicerka krzeseł odporna na zaplamienia, stabilnie stojący stół to podstawy.

To oczywiście tylko kilka przykładów. Stół do jadalni z krzesłami musi spełnić szereg wymogów, żeby pasować do całości i dobrze służyć domownikom. Marka Mebland przywiązuje dużą wagę do dobrej jakości materiałów i szczegółów wyglądu mebli – zamawiając komplet stół plus krzesła zyskujesz zestaw na lata.

Stoły z krzesłami do jadalni w różnych wystrojach

To oczywiste, że zestaw stół i krzesła do jadalni musi pasować do reszty aranżacji, dlatego design i kolorystyka są tak samo ważne jak wygoda. Jak dobierać zestawy, żeby dobrze komponowały się z  wystrojami? 

Przykładowo – jeśli mamy nowoczesny lub loftowy wystrój, stawiamy na nowoczesne stoły do jadalni z krzesłami, mile widziane metalowe dodatki, połączenie metalu z drewnem, nieoczywiste rozwiązania, jeśli chodzi o nogi (połączone dołem, w kształcie pająka itp.) i masywne drewniane blaty. Krzesła loftowe mogą być tapicerowane, ale ich design będzie raczej dość surowy – można za to zaszaleć z kolorystyką. Piękny i elegancki stół i krzesła do jadalni glamour mogą błyszczeć – stół na połysk, metalowe złote nogi, pikowana tapicerka krzeseł – wszystko zależy od Ciebie. 

Klasyczny okrągły stół do jadalni z krzesłami sprawdzi się też w aranżacjach rustykalnych, a białe stoły znajdą zastosowanie w wielu wystrojach. Aranżacje w stylu skandynawskim rozjaśni biel, jasna szarość i drewno. Drewniany stół z białymi lub szarymi krzesłami będzie dobrym wyborem. Podobnie jak stół z białym blatem w otoczeniu białych lub drewnianych krzeseł. 

Stół jadalniany z krzesłami to element wystroju – musi pasować do reszty.

Stoły i krzesła jadalniane do różnych pomieszczeń

W dużych jadalniach można postawić stoły i krzesła nie martwiąc się o to, czy zostanie wystarczająco miejsca na swobodne przemieszczanie się. Dzięki przemyślanym rozwiązaniom małe pomieszczenia również nie są już problemem. Mały stół do jadalni z krzesłami – taki komplet to często zamawiany element wystroju. Większość kuchni i jadalni w blokach lub małych domach ma metraż, w którym liczy się oszczędność miejsca. 

Jak wybrać komplet stół i 2 krzesła do małej kuchni – jadalni? Wielkość stołu w takim zestawie to 80x60 cm w modelu prostokątnym, 80x80 cm w kwadratowym i ze średnicą 80 cm przy okrągłym. Równie często poszukiwany komplet to zestaw do jadalni stół – 4 krzesła. W takim przypadku stół prostokątny to 80x120 cm, kwadratowy 90x90 cm a okrągły – 100 cm. Pamiętaj, że mała jadalnia nie jest minusem, wystarczy zaaranżować ją w praktyczny, przemyślany sposób.

Komplety do jadalni od Mebland

Mebland proponuje swoim klientom stoły i krzesła do jadalni nowoczesne, klasyczne, glamour i wiele innych. Potrzebny Ci będzie zestaw 6 krzeseł do jadalni, stoły/krzesła do jadalni w kompletach a może stoły do kuchni lub salonu? 

Marka Mebland oferuje nie tylko wyjątkowe pod względem designu elementy wyposażenia wnętrz, ale również doskonałą jakość za przystępną cenę! Zamów już dzisiaj!