Ławy i stoliki

Ławy i stoliki mają tę zaletę, że sprawdzają się w pomieszczeniach o każdym metrażu. Dlatego są to meble chętnie wybierane do salonu oraz pokoju dziennego. Stanowią alternatywę stołów zwłaszcza w mniejszych metrażowo pomieszczeniach. Czy warto postawić na ławy do salonu lub stoliki kawowe? Tak, ponieważ sprawdzą się w wielu sytuacjach, a jeśli będą dopasowane do aranżacji zarówno pod względem konstrukcji, jak i kolorystyki, staną się nie tylko meblami funkcjonalnymi, ale również ozdobą salonu. 

Mebland wykonuje na zamówienie ławy i stoliki we wszystkich stylach i barwach. Korzystając z naszej oferty masz pewność, że otrzymasz dokładnie takie meble, jakich oczekujesz. Możesz w dowolnej chwili upiększyć swoje otoczenie – wystarczy tylko, że zamówisz u nas ławę lub stolik kawowy, które będą nie tylko funkcjonalne, ale doskonale dopełnią pozostałego umeblowania. Dowiedz się, jak wybrać stolik lub ławę dla siebie oraz dlaczego skorzystanie z naszej oferty to doskonały pomysł!

Stoliki kawowe czy ławy do salonu?

Jaka jest różnica pomiędzy tymi meblami? Stoliki kawowe to niewielkie stoliki, najczęściej o okrągłym blacie. Stanowią uzupełnienie kącika wypoczynkowego albo stawiane są z boku sofy czy kanapy, służąc za podręczną przestrzeń na napoje, przegryzki, miejsce do odłożenia okularów, telefonu lub innych przedmiotów i akcesoriów. Można się nimi posłużyć także w przypadku organizowania uroczystości w domu – doskonale nadają się na przekąski, nie zabierając przy tym przestrzeni.

Ławy do salonu to z kolei meble, które trzyma się zazwyczaj w centralnym miejscu, przed kanapą lub sofą na której odpoczywasz, oglądasz telewizję czy czytasz książki. W ten sposób wyznaczają strefę wypoczynku, a ich blat może posłużyć nie tylko do przetrzymywania napojów, przekąsek czy odkładania akcesoriów, ale również jako miejsce spożywania posiłków. Tak więc wybór pomiędzy ławą a stolikiem kawowym zależy głównie od tego, jak chcesz zorganizować przestrzeń w swoim salonie.

Jak wybrać mebel do konkretnej aranżacji?

Każdy styl wystroju wnętrza ma swoje reguły dotyczące zarówno kolorystyki, jak i samego wyglądu mebli. Stoliki kawowe oraz ławy do salonu również im podlegają, dlatego podczas zamawiania należy koniecznie podać, jaka aranżacja dominuje w pomieszczeniu, w którym ma znaleźć się wybrany mebel. Na przykład przy wnętrzach loftowych oraz industrialnych będą to stoliki i ławy mające prosty, funkcjonalny design, przy glamour i boho będą to meble z blatami na wysoki połysk i z ozdobnymi nóżkami, zaś w stylach klasycznym i rustykalnym preferowane jest naturalne drewno.

Ławy do salonu mogą oferować nie tylko powierzchnię blatu. Wiele modeli ma także półeczki, na których można przechowywać niepotrzebne chwilowo rzeczy, a bardziej zaawansowane modele wyposażone są również w zamykane przestrzenie. Z kolei stoliki kawowe doskonale nadają się na ozdoby – jak bibeloty, kwiaty w wazonie itp. Dzięki temu stają meblami pozwalającymi na podniesienie ogólnej estetyki otoczenia. 

Kształt blatu ma znaczenie

Gdy chcesz zamówić zarówno stolik kawowy, jak i ławę do salonu, musisz zdecydować, jaki kształt blatu będzie mieć Twój mebel. Czy to ważne? Oczywiście. Wybór, jaki dają Ci pod tym względem stoliki kawowe oraz ławy do salonu, to kształty: okrągły, owalny, kwadratowy oraz prostokątny. Który będzie najlepszy? To zależy od tego, jakie formy mają inne meble w pomieszczeniu – przy zaokrąglonych, łagodnych liniach lepiej sprawdzą się kształty owalny i okrągły, a gdy meble mają wyraźne zarysowane krawędzie – prostokątne i kwadratowe.

Istotny jest także materiał wykonania blatu. Często do pomieszczeń nowoczesnych i minimalistycznych wybierane są szklane. Pasują one również do skandynawskich, jednak w nich mogą sprawdzić się także blaty z tworzywa sztucznego lub jasnego drewna. Samo drewno to idealny wybór dla klasyki i stylu rustykalnego. Dla najbardziej wymagających stylów aranżacji – czyli boho i glamour – polecić można blaty marmurowe lub z drewna na wysoki połysk.

Jako producent jesteśmy w stanie wykonać każdy rodzaj blatu, a na życzenie klienta także mający nietypowe kształty. Z nami zrealizujesz wszystkie swoje fantazje!

Ławy do salonu i stoliki kawowe najlepszej jakości w dobrej cenie

W Meblandzie wszystkie stoliki kawowe i ławy do salonu wykonujemy z wysokiej jakości materiałów. Dzięki temu są one nie tylko niezwykle estetyczne, ale i solidne, odporne na uszkodzenia mechaniczne. Ponadto cechuje je wysoka odporność na takie czynniki zewnętrzne, jak pleśnie, grzyby, wilgoć oraz wpływ wysokich i niskich temperatur. Używamy lakierów przyjaznych dla organizmów żywych, które nie blakną pod wpływem promieni słonecznych.

Wszystkie meble wykonujemy na zamówienie w bardzo przystępnych, atrakcyjnych cenach.  Dlatego zakupienie eleganckiego, trwałego wyposażenia salonu nie będzie dla Ciebie dużym wydatkiem. Przekonaj się o tym i skontaktuj z nami, aby dowiedzieć, ile będzie kosztować solidny i estetyczny mebel dla Ciebie. Ławy i stoliki są w Twoim zasięgu - napisz do nas e-maila lub zadzwoń już dzisiaj!