Stoły na 10 osób

Wybierasz stół do jadalni, kuchni, salonu i nagle okazuje się, że potrzebny Ci będzie stół 10 osobowy. Czym należy się kierować, dobierając do aranżacji taki właśnie stół? Czy najważniejszy jest jego wygląd, który musi być spójny z założeniami wybranej przez Ciebie aranżacji, czy może jego praktyczność? 

Przede wszystkim bierz pod uwagę metraż pomieszczenia i potrzeby domowników, zasiadających przy stole na co dzień. Stoły na 10 osób to nie są małe meble, jeśli więc na co dzień zasiadają tam 3-4 osoby, a większa ilość tylko czasami, może warto wybrać model rozkładany? Jak wybrać stół do jadalni na 10 osób? Jakie powinny być jego wymiary?

Optymalne wymiary stołu 10- osobowego

Wygodne rozmieszczenie dziesięciu osób to wyzwanie. Przyjmując, że minimalna przestrzeń dla jednej osoby powinna wynosić przynajmniej 50x40 cm, a jeszcze lepiej, żeby było jej trochę więcej, Twój stół powinien mieć konkretne rozmiary. Wyobraź sobie pełne nakrycie ze sztućcami plus szklanki, kubki, kieliszki no i oczywiście salaterki, półmiski, patery czy wazy z zupą. Jaki stół na 10 osób to udźwignie i pomieści wokół dziesięć krzeseł? 

Wymiary stołu dla 10 osób są różne w zależności od kształtu jego blatu. Przyjmuje się na przykład, że prostokątny stół 10 osobowy powinien mieć przynajmniej 90x200 cm, a w wersji maksymalnie komfortowej nawet 100x240 cm. Oczywiście duże znaczenie ma metraż, którym dysponujesz - stół nie jest jedynym meblem w jadalni lub salonie, potrzebne jest też miejsce na swobodne przemieszczanie się. Jeżeli miewasz gości tylko okazjonalnie, lepiej postaw na rozkładany stół na 10 osób. Wymiary blatu to jedno, pamiętaj też o minimalnej wysokości stołu, przy którym spożywane są posiłki, standardowo to co najmniej 75 cm. 

A jeśli wolisz mieć stół okrągły na 10 osób? Wymiary, które bierzemy pod uwagę, to średnica blatu - 170 cm średnicy jest wystarczające, ale jeśli stół będzie większy, np. będzie mieć 220 cm średnicy, pozwoli to na maksymalnie komfortowe korzystanie z niego podczas rodzinnych przyjęć. 

Jaki stół na 10 osób do małego pomieszczenia?

Nie zawsze metraż jadalni czy salonu jest na tyle duży, żeby bez problemu mógł tam stanąć stół 10 osobowy, dopasowane do niego krzesła i jeszcze zostało sporo miejsca na inne meble oraz swobodne chodzenie po pomieszczeniu. Szczególnie w blokach, ale także w małych domkach, salony mogą okazać się niewielkie. Co wtedy zrobić? Warto zdecydować się na stół rozkładany na 10 osób, dopasowany designem do reszty wystroju. 

Dobrze dobrany stół rozkładany 10 osobowy nie zaburzy estetyki wnętrza, a praktyczność takiego rozwiązania będziesz sobie chwalić za każdym razem podczas jego użytkowania. Stoły rozkładane od Mebland są wykonane z solidnych materiałów z dbałością o wszystkie szczegóły, które podkreślają charakter aranżacji. Stół 10 osobowy rozkładany to praktyczny mebel, szczególnie jeśli na co dzień nie potrzebujesz aż tyle miejsca, ponieważ zasiada przy nim mniej osób. W razie potrzeby zawsze można przecież zwiększyć jego przestrzeń. Jeżeli preferujesz modele okrągłe możesz zamówić u nas stół okrągły rozkładany na 10 osób w stylu takim, jaki chcesz.

Stoły 10 – osobowe w aranżacjach domowych i nie tylko

Stoły na 10 osób to praktyczne rozwiązanie do domów i mieszkań, gdzie spotyka się więcej osób, np. z okazji świąt, urodzin, imienin. Jednak nie tylko w domach sprawdzą się stoły 10-osobowe. Przykładem pomieszczeń, w których takie meble mają rację bytu, są lokale gastronomiczne, restauracje, stołówki, kawiarnie, restauracje w hotelach i pensjonatach - to tylko kilka przykładów praktycznego zastosowania stołów 10 osobowych. 

Jak dopasować stół 10 osobowy do aranżacji? Tak samo, jak każdy inny stół – to po prostu mebel, który musi pasować do wystroju. Stoły drewniane na 10 osób to uniwersalne elementy wyposażenia, sprawdzające się w wystrojach klasycznych, rustykalnych, boho, skandynawskich czy loftowych. 10 osobowe stoły z metalowymi nogami idealnie komponują się z wnętrzami nowoczesnymi i industrialnymi. Białe stoły w zależności od materiałów i designu mogą być idealnym uzupełnieniem aranżacji prowansalskiej, minimalistycznej czy nawet glamour. 

Podoba Ci się stół okrągły 10 osobowy z białym blatem i czarnymi nogami? Bez trudu dopasujesz go do jadalni lub salonu w stylu nowoczesnym. Okrągły stół na 10 osób ze złotymi nogami to propozycja do glamour. Pamiętaj, żeby dobrać pasujące krzesła. Na szczęście Mebland może zaproponować Ci mnóstwo wspaniałych modeli stołów na 10 osób z krzesłami i to w konkurencyjnych cenach!

Stoły 10 osobowe w ofercie firmy Mebland

Znajdź swój wymarzony stół 10 osobowy! Chętnie wykonamy dla Ciebie efektowny i praktyczny stół, który stanie się Twoim ulubionym meblem. Szukasz dużego modelu? Możemy zaproponować Ci nie tylko stół 10 osobowy. Wymiary nie są dla nas wyzwaniem, jeśli potrzebujesz stołu na 14, 16 czy 20 osób możesz go mieć! Potrzebny jest Ci stół do jadalni 10 osobowy z odpowiednią liczbą pasujących stylem krzeseł? Po prostu zamów go u nas, a z pewnością nie będziesz żałować!

Skontaktuj się z nami już dzisiaj!